Az oldal megtekintésével elfogadod a cookie-k használatát. További tudnivalókat itt olvashatsz »

Szenzoros funkciók (hallás, tapintás)

Webáruházunkban kiemelt figyelmet szentelünk a szenzoros játékoknak, melyek segítenek a különböző érzékszervekkel felfedezni a világot babáknak, ovisoknak, de nagyobbaknak is. Egyes szenzoros játékok ugyanis még nagyobb gyermekeknek, sőt felnőtteknek is segítenek a stresszoldásban, relaxálásban. Nézz körül és válaszd ki kedvencedet. Ha még többet szeretnél megtudni a szenzoros játékokról, ajánljuk figyelmedbe Sárosdi Virág videóit.   

Rendezés:

Playfoam Pluffle szenzoros készlet Hide & Seek

11.990 Ft
Hamarosan 2024. április 22-i hét

Playfoam habgyurma 4 színben

2.810 Ft
Hamarosan 2024. április 22-i hét

Playfoam Combo habgyurma (8 db-os csomag)

5.360 Ft
Hamarosan 2024. április 22-i hét

A szenzoros játékok jelentősége

Kora gyermekkorban a gyerekek érzékszerveiket használják, hogy felfedezzék az őket körülvevő világot, mindezt érintéssel, ízleléssel, szaglással, hallással és látással. Amikor a gyermek aktívan használja érzékszerveit, az ekkor megszerzett tapasztalat és tudás erősen beágyazódik.

Az érzékszervi játékon keresztül az agy fejlődése döntő fontosságú - segíti az agyban az idegpályák kialakulását. Az érzékszervi játék fejleszti a problémamegoldó készségeket, a beszédfejlődést, finom motoros készségeket és szociális kompetenciát.
A szenzoros játékoknak nem elhanyagolható a stresszoldó hatása, valamint a szakemberek terápiák során is gyakran alkalmazzák őket. Mindezek mellett egyszerűen szórakoztató és élményt adó elfoglaltság kisebbeknek és nagyobbaknak egyaránt.

A szenzoros játékok előnyei 1 éves kortól iskolás korig

1. Fejleszti a finom motoros készségek fejlődését
Amikor a gyerekek szenzoros játékban vesznek részt, a kezük különböző anyagokkal érintkezik és "dolgozik" (pl.: homok, víz vagy játéktészta). Ezek az elfoglaltások segítenek megerősíteni a kezük izmait, ami javíthatja finommotorikus készégeit és szem-kéz koordinációjukat.

2. Elősegíti a nyelvi fejlődést
A szenzoros játékon keresztül a gyerekek az érzékszervekhez kapcsolódó új szavakat és fogalmakat tanulhatnak meg, mint például a „puha”, „durva”, „döcögős”, „tüskés” és „sima”. Ahogy felfedezik a különböző anyagokat és érzéseket, gazdagodik szókincsük, és alaposabban megérthetik az őket körülvevő világot.

3. Elősegíti a szociális és érzelmi fejlődést
A szenzoros játékok megnyugtatnak, segítik a gyerekeket érzelmeik szabályozásában és a stressz csökkentésében. Lehetőséget teremthetnek más gyerekekkel való együttműködésre, ami javíthatja szociális készségeiket, és segítheti őket abban, hogy pozitív kapcsolatokat alakítsanak ki társaikkal.

4. Elősegíti a kognitív fejlődést 
Amikor a gyerekek szenzoros játékban vesznek részt, érzékszerveikkel fedezik fel és értelmezik az őket körülvevő világot. Ez segíthet fejleszteni problémamegoldó készségeiket, valamint kreatív gondolkodási képességüket.

5. Kíváncsivá tesz és ösztönzi a tanulás iránti vágyat
A szenzoros játékok arra ösztönzik a gyerekeket, hogy ismerjék meg és fedezzék fel az őket körülvevő világot, ami fokozza a kíváncsiságot és a további tanulás iránti vágyat. Ez támogatja őket abban, hogy élethosszig tartó tanulókká váljanak, akik izgatottak az új tapasztalatok és ötletek iránt.

 6. Támogatja a mozgásfejlődést
A szenzoros játékok lehetőséget biztosítanak a gyerekeknek arra, hogy mozogjanak, például fussanak, ugráljanak és másszanak. Ez segíthet a motoros készségeik fejlesztésében, valamint általános fizikai állapotuk és közérzetük javításában.

 7. Elősegíti a szenzoros információk feldolgozását
A szenzoros integráció a környezetből származó érzékszervi információk feldolgozásának és értelmezésének képessége. A szenzoros játék segíthet ennek a készségnek a fejlesztését azáltal, hogy különféle érzékszervi tapasztalatokat biztosít a gyerekeknek, és lehetőséget ad a különböző textúrák, szagok, hangok és ízek felfedezésére.

 8. Fejleszti a kreativitást és a képzelőerőt
A szenzoros játék arra ösztönzi a gyerekeket, hogy használják fantáziájukat és kreativitásukat miközben különféle anyagokkal és textúrákkal játszanak. A kreativitás és képzelőerő fejlesztése támogatja a problémamegoldást és az innovációs készséget

9. Fejleszti a figyelmet és a koncentrációs készséget
A szenzoros játékok megnyugtatóak és ellazítanak, ezáltal segítik, hogy a gyerekeket figyelmük összpontosításában és koncentrációjuk javításában. Ez különösen előnyös lehet azoknál a gyerekeknél, akiknek nehézségei vannak a fókuszálásban, vagy akik figyelemzavarral küzdenek.

10. Elősegíti az önismeretet és az önszabályozást
A szenzoros játékon keresztül a gyerekek megtanulhatják felismerni és szabályozni saját érzelmeiket és viselkedésüket. Ez segíthet nekik az öntudat és az önkontroll fejlesztésében, amelyek fontos készségek a stressz, a szorongás és az életük során felmerülő egyéb kihívások kezelésében.

Az oldal tetejére